چگونه یک سایت را بطور کامل با IDM دانلود کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

IDM مخفف internet download manager  است این نرم افزار یکی از قوی ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود است که برای کسانی که با اینترنت  زیاد سروکار دارند یک ابزار ضروری است.

تصور کنید که در حال دانلود یک فایل حجیم هستید در همین لحظه اینترنت شما قطع می شود اگر از IDM استفاده می کنید به راحتی می توانید ادامه فایل مورد نظر را دانلود کنید در غیر اینصورت باید آن فایل را مجددا دانلود نمایید

یکی دیگر از کاربرد های IDM دانلود یک سایت می باشد با این ویژگی شما می توانید تمام فایل های موجود در یک سایت را دانلود نمایید البته باید توجه داشته باشید که بعضی سایت ها این قابلیت IDM را قفل می کنند.

روش دانلود یک سایت:

دانلود سایت

ابتدا نرم افزار IDM  را باز کنید و به قسمت  Grabber  بروید پنجره ای برای شما باز می شود در قسمت start page/address آدرس سایت مورد نظر را قرار دهید و در قسمت project template نوع فایل هایی که می خواهید دانلود کنید را انتخاب کنید به عنوان مثال برای دانلود تمام عکس های موجود در سایت مورد نظر باید All Pictures of the web site  را انتخاب کنید  البته  با استفاده از این قسمت تنظیمات برای مراحل بعد انجام می شود.

دانلود سایت

با زدن next به مرحله بعد بروید در این پنجره  شما می توانید با انتخاب All files to the following folder  مسیر دانلود را انتخاب کنید   در غیر اینصورت  فایل ها در مسیر پیشفرض خود یعنی  پوشه downloads ذخیره می شوند.

دانلود سایت

به مرحله بعد بروید  برای مرور تمام سایت گزینه  Explore the whole site  را انتخاب کنید و برای اینکه تعیین کنید تنها چه صفحاتی مرور شود و یا چه صفحاتی مرور نشود از گزینه Advanced استفاده می کنیم  (صفحات را با نقطه ویرگول از هم جدا کنید).

دانلود سایت

در مرحله بعد شما می توانید یک فیلتر قرار دهید برای فایل هایی که می خواهید دانلود کنید و فایل هایی که نمی خواهید دانلود کنید.

در قسمت Advanced  می توان مشخص کرد که تنها فایل های چه مسیری دانلود شود ویا فایل های چه مسیری دانلود نشود و همچنین محدوده حجم آنها را می توان مشخص کرد .

با انتخابall matched files at once   Start downloading فایل ها بلا فاصله بعد از پیدا شدن دانلود می شوند  در غیر اینصورت  در مرحله بعد با انتخاب فایل ها از میان فایل های مرور شده و زدن دکمه دانلود می توانید آنها را دانلود کنید.

دانلود سایت
دانلود سایت

7 thoughts on “چگونه یک سایت را بطور کامل با IDM دانلود کنیم؟”

 1. چجوری کل ی سایت با تمام صفحاتش هرچی داره رو بتونم وارد سایت شم هر صفحه ای که خواستمو باز کنم بصورت افلاین ذخیره کنم با IDM ? کل هوم میخوام سایت تو حالت افلاین داشته باشم ؟ تنظیماتشو می گید لطفا ؟

  1. با سلام
   اگر مراحل ذکر شده در مطلب را به ترتیب انجام دهید قادر خواهید بود سایت را دانلود کنید و بصورت افلاین مرور کنید.
   فقط توجه داشته باشید که اگر پس از دانلود قادر به باز کردن در مرورگر نبودید، اتصال به اینترنت خود را قطع کنید و سپس دوباره تلاش کنید.

 2. سلام
  برای تمام دوستان آرزوی موفقیت دارم دمتون گرم خدایی…انشاالله در عرصه ی علم همیشه سرآمد باشید و موفق…
  خوب که انصافا کمه عالی بود ….استفاده کردم …
  ممنون…

 3. وقتی با دانلود منجر مطلبی رو میخوام دانلود کنم سرور اجازه نمیده دانلود منجر میگه بخش تنظیمات کلیدها برو فلان کلید رو بگیر بعد روی لینک مورد نظر کلیک کن ولی بازم نمیتونم دانلود کنم میشه راهنماییم کنین ممنون میشم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *