چگونه از لیست مخاطبان گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

بلک بری و آیفون از برنامه خود جهت پشتیبان گیری از مخاطبین استفاده می کنند. محاسبات موبایل ها به سمتی پیش می رود که حافظه های آن ها دارای محدودیت های بسیاری برای جلوگیری از نفوذ خارجی ها به آن ها هستند و در واقع با این کار، عمل پشتیبان گیری از لیست مخاطبین موجود در حافظه وسیله ارتباطی بسیار مشکل می شود. سه برند پلت فرم های BlackBerry، Android و iOS هنوز امکان ایجاد نسخه پشتیبان از مخاطبین  و ذخیره بر روی  یک درایو خارجی را به کاربرانشان میدهند اما در هر سیستم باید مراحل خاص خود را طی کرد که با دیگری متفاوت است. سیستمهای iOs  و BlackBerry به شما اجازه گرفتن نسخه پشتیباد از مخاطبان از طریق اتصال گوشی با کابل یو اس بی(USB) به کامپیوتر را میدهند اما در مورد اندروید باید نسخه پشتیبان را بر روی حافظه ابری گوگل ذخیره نمایید.

۱-      آیفون

۱٫۱   گوشی آیفون خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید.  اگر آیتیونز بطور خودکار باز نشد بر روی آیکون آن دوبار کلیک نمایید.

۱٫۲   در نوار سمت چپ برنامه در زیر منوی Devices گوشی خود را انتخاب کنید.

۱٫۳   بر روی نام گوشی راست کلیک کرده و از منویی که باز میشود Backup را برگزینید. با این کار تمام اطلاعات موجود در گوشی شامل تصاویر ، برنامه ها ، مخاطبین و غیره بر روی درایو کامپیوتر شما ذخیره میگردند.

۲-      اندروید

۲٫۱ بر روی کامپیوتر خود یک مرورگر را که میخواهید بوسیله آن از مخاطبان نسخه برداری کنید باز کرده و به حساب کاربری خود در گوگل بروید.

۲٫۲ به لینک Gmail و سپس Contacts بروید.

۲٫۳ روی منوی More کلیک کرده و حالا Export……. را بزنید. گزینه All Contacts را برگزینید و در نهایت Outlook  CSV  را بزنید.

     ۳-  بلک بری

          ۳٫۱  گوشی بلک بری خود را با کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. اگر BlackBerry Desktop Manager بطور خودکار باز نشد بر روی آیکون آن دوبار کلیک نمایید.

         ۳٫۲  بر روی Backup and Restore دوبار کلیک کنید و سپس گزینه Advanced را برگزینید. روی گزینه Contacts کلیک کنید و پایگاه داده مخاطبان را انتخاب کنید.

        ۳٫۳  حال باید آدرس محل دخیره سازی مخاطبان را بدهید و در آخر هم روی Save کلیک کنید تا نسخه پشتیبان شما دخیره شود.

از این مطلب خوشتون اومد!

دانلود این مطلب در فرمت پی دی اف 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *