چگونه اطلاعات خود را هارد به هارد کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

انتقال پوشه ها وفایلها با روش هارد به هارد یکی از کارهایی است که وقتی با حجم بالایی از اطلاعات روبرو هستیم انجام میدهیم, در ادامه این روش را برای شما شرح میدهیم.
این کار را درزمانی که دو کامپیوتر در اختیار داریم با روش هایی مانند شبکه کردن دو کامپیوتر میتوانیم انجام دهیم, ولی اگر فقط یک کامپیوتر دردسترس ما باشد باید هارددیسک ها رابه یک کامپیوتر متصل کرده و اطلاعات را بین انها جابجا کنیم.
در گام اول باید پارتیشن های هارددیسک خود را نامگذاری کرده تا در هنگام اتصال دو هارد دیسک درایورهای دو هارد فوق را از هم تمییز دهیم.
برای انجام این کار ابتدا به my computer رفته و یکی از پارتیشن ها را انتخاب کرده و روی آن کلیک راست میکنیم سپس گزینه ی properties را انتخاب میکنیم و در پنجره ای که بازمیشود نام آن پارتیشن را تغییر میدهیم, این کار را برای بقیه ی پارتیشن ها نیز تکرار کرده و نام آنها را نیز تغییر میدهیم.
میدانیم که همه ی هارد دیسک ها با یک نوع کابل به مادربورد متصل میشوند, در کنار این اتصالات به هارد دیسک, فیش برق یاpower به آن متصل میباشد.
قیل از اینکه ادامه ی کارمان را انجام دهیم بهتر است با جامپر آشنا شویم.
جامپر یک قطعه ی ریز میباشد که به کمک ان میتوانیم تنظیمات یک قطعه ی سخت افزاری را به صورت فیزیکی تغییر دهیم.
در جدولی که روی هارد وجود دارد وضعیت slave را بیابید. حال باید جامپر هارد دوم را به حالت slave تغییردهیم.
(جامپر هارد خود را برروی Master وجامپر هارد دوم را روی Slave قرار دهید)

جامپر هارد چگونه دات آی آر
دراین مرحله کامپیوتر را خاموش کرده و در قسمتی که هارد کامپیوتر به کمک یک کابل به مادربورد متصل شده, میبینیم که دو محل اتصال درروی این کابل وجود دارد که یکی از انها هارد و دیگری رام را به مادربورد متصل کرده است.
حال بایدجای اتصال دوم را از سی دی رام جداکرده و هارد دوم را با کمک همین قسمتی که سی دی رام را جداکردیم, وصل کنیم. هم اکنون ما دو هارد را به کامپیوتر خود وصل کردیم وهارد دوم به عنوان هارددیسک میهمان میباشد.
اگر به نوع فیش power هارد دقت کنید میبینید که یکی از این نوع فیشها آزاد میباشد, آن را به هارد دیسک دوم وصل کنید.
اکنون کامپیوتر را روشن کرده و به طور مستمر کلیدdelete را فشار داده تا وارد قسمت تنظیمات مادربورد کامپیوتر خود شوید, سپس به قسمت standard cmos features رفته و تنظیمات این قسمت را به حالت auto تغییر داده تا مادربورد هارد دیسک ها راشناسایی کند, پس از انجام این کار گزینه ی save and exit را انتخاب کنید.
با انجام تنظیمات فوق کامپیوتر مانند قبل عمل کرده و روشن میشود, اگر به قسمت my computer مراجعه کنید میبینید که پارتیشن های جدیدی به این قسمت اضافه شده اند, پارتیشن هایی که نام آنها برای شما شناخته شده نیست همان پارتیشن های هارد دیسک میهمان میباشند, هم اکنون میتوانیم فایلها وبرنامه هایی را که میخواهیم بین دو هارد انتقال دهیم.
بعد از اینکه اطلاعات را انتقال دادیم باید هارد میهمان را جدا کرده و وضعیت مادربورد را به وضعیت قبلی خودبرگردانیم.
برای برگرداندن وضعیت جامپر به قبل, این وضعیت روی هارد دیسک باعنوان master مشخص شده است.
حالا شما توانستید با انجام چند گام ساده اطلاعات را بین دو هارد ” هارد به هارد” کنید.

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشه

چگونه اینستگرامحتما به جمع هواداران چگونه دات آی آر در اینستگرام بپیوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *