چگونه ایمیل موقت بسازیم؟

Print Friendly, PDF & Email

حتما تا به حال راجع به سرویس های ایمیل موقت شنیده اید.این سرویس مزایا و معایبی دارد .از مزایای این سرویس مبارزه با اسپم هایی است که شما با ثبت نام ( دادن ایمیل )در برخی از سایت ها دریافت میکنید و از معایب این سرویس ها محدودیت زمان و یکطرفه بودن انها است.

اگر به دنبال یک سرویس ایمیل موقت ٬ رایگان و بدون محدودیت زمانی به همراه استفاده امن و اسان هستید بهترین گزینه استفاده از سرویس ایمیل رایگان هات میل است.

مایکروسافت به تازگی قابلیت جدیدی به سرویس ایمیل رایگان هات میل اضافه کرده است.

اهمیت این سرویس به دلیل آن است که تمامی ایمیل های موقتتان را میتوانی با همان اکانت اصلی تان مدیریت کنید وامکان ارسال و دریافت ایمیل از طریق انها ممکن است.با هر اکانت هات میل میتوانید تا ۵ ایمیل موقت با ادرس دلخواهتان و بدون رتباط با ایمیل اصلی تان بفرستید.همه ایمیل دریافتی از اکانت های موقت در پوشه ی جداگانه ذخیره شده و باعث شلوغی inbox اصلی تان نمیشود.  هر گاه به ایمیل موقت نیاز نداشتید و یا اینکه آدرس آن به دست اسپم ها افتاده باشد میتوانید با استفاده از آدرس  https://account.live.com/ManageAssocIds    آن را حذف کنید.

شیوه ساخت اکانت موقت در Hot mail:

۱٫ابتدا به اکانت هات میل اصلی تان بروید.  بر روی علامت چرخ دنده خاکستری جلوی لینک Inbox کلیک کرده و از منوی باز شده عبارت Create a Hotmail alias را کلیک کنید.

۲٫در کادر خالی مقابل عبارت Email address آدرس ایمیل موقتی را که قصد تولید آن را دارید، وارد کنید.

               

۳٫از منوی باز شونده سمت راست آدرس ایمیل(قسمت نارنجی رنگ)، انتخاب کنید که ایمیل موقت روی سایتhotmail.com  ایجاد شود و یا با آدرس windowslive.com ثبت گردد. حال بر روی دکمه Create an aliasکلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

۴٫در این صفحه می توانید انتخاب کنید که ایمیل های دریافتی توسط ایمیل موقت در پوشه جداگانه ای نگه داری شوند(A new folder،) یا اینکه با انتخاب گزینه Your inbox آنها را در کنار دیگر ایمیل های تان در اینباکس هات میل دریافت کنید.

اگر آنها را به صورت جداگانه و در پوشه مشخصی نگه داری کنید، مدیریت آنها بسیار راحت تر خواهد بود. هات میل به صورت پیش فرض نام ایمیل موقت را به عنوان نام پوشه انتخاب می کند(قسمت سبز رنگ)، اما می توانید آن را به هر نام دلخواهی تغییر دهید. حال دکمه Done را بزنید.

۵٫همانطور که می بینید، ایمیل موقت شما ایجاد شده و پوشه نگهداری پیام های دریافتی آن هم ایجاد می گردد(قسمت نارنجی رنگ). نام این پوشه در ستون سمت چپ هات میل قابل مشاهده است.

 

ارسال ایمیل از طریق آدرس ایمیل موقت:

بعد از اینکه با کلیک بر روی عبارت New به صفحه ارسال ایمیل منتقل شدید، با کلیک بر مثلث روبروی نام ایمیل اصلی تان، می توانید هر یک از ایمیل های موقت را که می خواهید، به عنوان فرستنده انتخاب کنید.

حال به شکل عادی متن پیام تان را نوشته ودکمه ارسال را بزنید. پیام شما از طریق آدرسی که انتخاب کرده اید ارسال خواهد گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *