چگونه با ویروس shortcut مقابله کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

در این پست قصد داریم به روش های مقابله با یکی از رایج ترین ویروس ها بپردازیم. این ویروس Win32.Bundpil نام دارد که بعد از انتشار در سیستم قربانی در صورت اتصال فلش مموری یا هرگونه حافظه جانبی به سیستم آلوده، تمامی محتویات حافظه جانبی را در یک پوشه بدون نام و مخفی کپی می کند و یک فایل شرت کات تقلبی را در حافظه جانبی ایجاد می کند که باعث شده محتویات حافظه جانبی غیر قابل دستیابی گردد.

حال برای مقابله با این ویروس و دستیابی به محتویات حافظه مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

۱- ابتدا با استفاده از یک آنتی ویروس آپدیت شده سیستم آلوده و حافظه جانبی را اسکن کرده و سیستم آلوده را پاکسازی کنید. می توانید از آنتی ویروس های مشهور مثل ESET NOD32 ،AVIRA استفاده کنید.

۲-بعد از پاکسازی و اطمینان از پاکسازی این ویروس، هنوز فایل ها بصورت مخفی شده قرار دارند. برای بازیابی فایل های مخفی شده به صورت زیر عمل کنید:

روش اول:

اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید، به مسیر Organize->Folder and search options بروید.

امنیت چگونه دات آی آر

اگر از ویندوز ۸ استفاده می کنید، به زبانه View رفته و از منوی Options گزینه Change folder and search options را انتخاب کنید.

امنیت چگونه دات آی آر

حال در منوی ظاهر شده به زبانه view رفته و گزینه Show hidden files, folders, and drives را فعال کرده و تیک گزینه Hide protected operating system files را بردارید.

امنیت چگونه دات آی آر

یک پوشه بدون نام در فلش مموری نمایان می شود. این پوشه حاوی محتویات مخفی شده حافظه جانبی می باشد. محتویات این پوشه را در یک مکان دلخواه کپی کرده و سپس تمامی محتویات فلش را پاک کنید.

روش دوم:

به منوی start رفته و برنامه Command Prompt را اجرا کنید. در محیط Command Prompt دستور زیر را وارد کنید و دکمه Enter را بفشارید:

:نام درایو حافظه جانبی

به عنوان مثال اگر درایو حافظه جانبی درایو E می باشد، عبارت زیر نوشته می شود:

:E

حال دستور زیر را وارد کنید و دکمه اینتر را بزنید:

attrib -h -s /d /s

اگر محتویات حافظه جانبی را ببینید، پوشه مخفی بدون نام که حاوی محتویات حافظه جانبی است نمایان شده است. محتویات این پوشه را در یک مکان دلخواه کپی کرده و سپس تمامی محتویات فلش را پاک کنید.

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشه

چگونه اینستگرامحتما به جمع هواداران چگونه دات آی آر در اینستگرام بپیوندید.

2 thoughts on “چگونه با ویروس shortcut مقابله کنیم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *