seo

چگونه به کمک SEO وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

شیوه کار یک موتور جستجو
شاید بهترین ایده برای آغاز این مطلب بررسی عملکرد یک موتور جستجو باشد. کار یک موتور جستجو مانند گوگل پس از درخواست یک کاربر مبنی بر جستجوی موردی مشخص، آغاز می گردد. بسیار مهم است که بدانید جستجو از دیدگاه یک موتور جستجو به صورت آفلاین انجام خواهد شد. به این معنی که موتور جستجوی گوگل به کمک نرم افزارهای خود شروع به ثبت اطلاعات وب سایت ها در پایگاه داده های گوگل می کند. سپس در صورت جستجوی کاربر در این موتور جستجو، گوگل به دنبال کلمه مورد نظر در پایگاه داده خود می گردد و نتایج را نمایش می دهد. توجه کنید که گوگل در لحظه جستجوی کاربر به صورت آنلاین به سراغ سایت های اینترنتی نمی رود. در نمایش نتایج جستجوی گوگل یک فاکتور مهم وجود دارد و آن هم PageRank می باشد.

نکته- برای مشاهده PageRank وب سایت خود می توانید به بخش خدمات آنلاین Firefars.com مراجعه کنید.


پس برای محاسبه PageRank یک وب سایت از مجموع PageRankهای وب سایت هایی که به وب سایت مورد نظر لینک داده اند استفاده می شود. البته توجه کنید که تعداد لینک هایی که از هر صفحه خارج شده اند تاثیر منفی بر رتبه سایت مورد نظر دارند. به این معنی که اگر وب سایت شما از دو سایت با PageRank برابر لینک دریافت کند و وب سایت اول ۵ لینک خروجی و دومی ۱۰ لینک خروجی داشته باشد، سایت شما منفعت بیشتری از سایت اول خواهد برد.
بنابراین به طور خلاصه و کاربردی می توان گفت بهتر است برای وب سایت خود از صفحاتی لینک بگیرید که اولا PageRank بالاتر و همچنین تعداد لینک خروجی کمتری دارند.

 

شیوه کار یک موتور جستجو
یک موتور جستجو پس از یافتن نتایج عبارت جستجو شده توسط کاربر، نتایج را در PageRank ضرب می کند و سپس حاصل را نمایش می دهد. با این وجود هنوز فاکتورهای دیگری برای ترتیب نمایش نتایج یک عبارت وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند و رتبه صفحه بالاتر تضمین کنننده رتبه بالاتر در نتایج جستجو نیست.
یک موتور جستجو سه بخش اصلی دارد:
Crawler یا خزنده که وظیفه جمع آوری اطلاعات را از سایت های اینترتی به عهده دارد.
Indexer یا بایگانی کننده که پس از تجزیه و تحلیل مورد نیاز موتور جستجو، اطلاعات را در پایگاه داده ذخیره می کند.
Ranker یا سیستم رتبه بندی که پیشتر در مورد آن توضیح داده شد.

SEO چیست؟
SEO یا Search Engine Optimization عبارت است از یک فرآیند که در طی آن دیده شدن یک وب سایت یا صفحه وب توسط موتورهای جستجو بهبود می‌یابد. برای بهینه سازی وب سایت خود مراحل زیر را دنبال کنید:
طرح و برنامه داشته باشید. با دقت و تحقیق کلمات کلیدی خود را که می خواهید موتورهای جستجو، وب سایت شما را با آن کلمات بشناسند انتخاب کنید.
وب سایت خود را به کمک افراد متخصص و آشنا به اصول سئو با معماری مناسب طراحی کنید.
وب سایت را با مطالب جدید و با کیفیت مرتب به روز رسانی کنید.
تلاش کنید لینک های برگشتی بیشتر از وب سایت های با PageRank بالاتری دریافت کنید. همچنین ارتباط مفهومی مطالب وب سایت لینک دهنده با وب سایت شما مهم است.
به کمک ابزارهای آنلاین سئو، ترافیک وب سایت خود و رقبای خود را زیر نظر داشته باشید و بر این اساس تغییرات لازم را انجام دهید.

دانلود مطلب با فرمتpdf 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *