چگونه تصاویر اینستگرام را دانلود کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

اینستگرام یک شبکه اجتماعی همانند دیگر شبکه های اجتماعی می باشد که هدف اصلی آن به اشتراک گذاری تصاویر می باشد. کاربران اصلی اینستگرام از طریق گوشی و تبلت از این شبکه اجتماعی بهره می برند. حتما برایتان پیش آمده که تصویری توجه شما را جلب کند و قصد دانلود آن را داشته باشید. در گوشی و تبلت با استفاده از برنامه هایی که برای این کار طراحی شده اند قادر به ذخیره سازی این تصاویر می باشید. اما هنگامیکه اینستگرام را از طریق کامپیوتر خود پیگیری می کنید عملا راهی برای ذخیره سازی تصاویر مگر عکس گرفتن از صفحه کامپیوتر و سپس بریدن حاشیه دور تصویر وجود ندارد که این روش کیفیت خوبی از تصویر به شما ارائه نمی دهد.

در این مطلب قصد آموزش شیوه ای برای ذخیره کردن هر تصویری که در سایت اینستگرام می بینید را بدون استفاده از هیچ ابزاری داریم. برای آشنایی با این روش مراحل زیر را دنبال کنید.

فرض کنید وارد صفحه اینستگرام سایت چگونه دات آی آر شده اید.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

یکی از تصاویر توجه شما را به خود جلب کرده است و قصد ذخیره کردن آن را دارید. می بینید که اگر روی تصویر کلیک راست کنید هیچ گزینه ای برای ذخیره سازی آن عکس وجود ندارد و عملا نمی توان بصورت مستقیم تصویر را ذخیره نمود.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

اگر بر روی گزینه Save as بزنید می بینید که قصد ذخیره تمام صفحه بصورت HTML را دارد که هدف ما نیست.

برای دانلود تصویر مورد نظر مراحل زیر را دنبال کنید:

  • پس از بازکردن تصویر مورد نظر بر روی صفحه کلیک راست کنید و گزینه Inspect element را انتخاب کنید.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

  • حال که پنجره Inspect element در نیمه پایینی صفحه مرورگر گوگل کروم شما باز شد ماوس را بر روی گوشه بالای سمت چپ این پنجره ببرید و بر روی آیکون ذره بین همانطور که در شکل بالا مشخص شده است کلیک نمایید.
  • با انتخاب این آیکون قادر خواهید بود با بردن ماوس روی هر قسمت از صفحه وب سایت مورد نظر به کد HTML آن دسترسی پیدا کنید که این همان چیزی است که نیاز داریم. حال بایستی ماوس را روی تصویر ببرید و روی آن کلیک کنید تا در پنجره Inspect element کد مورد نظر برای شما پر رنگ شود.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

  • حال کافیست بر روی کدی که برای شما پررنگ شده است کلیک راست کنید تا تصویر مورد نظر در همان پنجره Inspect elements نمایش داده شود.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

  • حال می بایست بر روی تصویر کلیک راست کنید و گزینه Open image in new tab را انتخاب کنید تا تصویر برای شما در یک زبانه جدا گانه باز شود و حال با کلیک راست کردن بر روی این تصویردر زبانه جدید و انتخاب Save image as تصویر را ذخیره کنید.

چگونه دات آی آر- اینستگرام

امیدواریم این مطلب مفید بوده باشه

چگونه اینستگرامحتما به جمع هواداران چگونه دات آی آر در اینستگرام بپیوندید.

یک دیدگاه در “چگونه تصاویر اینستگرام را دانلود کنیم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *