چگونه در مدیاپلیر یک playlist ایجاد کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

حتما برای شما هم این موضوع پیش آمده است که پس از مدتی که مجموعه بزرگی از آهنگ ها را بر روی سیستم خود دارید، برای گوش دادن به این آهنگ ها باید آنها را به مدیا پلیر ویندوز خود منتقل کنید تا بتوانید آنها را در یک لیست داشته باشید و از میان آنها آهنگ های مورد علاقه خود را انتخاب و گوش دهید. انجام این کار برای هربار که می خواهید به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید کاری خسته کننده و تکراری است. برای جلوگیری از این کار اضافی می توانید از یکی از امکاناتی که درون مدیاپلیر برای شما پیش بینی شده  است استفاده نمایید. در مدیاپلیر امکانی بنام لیست پخش یا playlist وجود دارد که شما لیستی از آهنگ های مورد علاقه خود ایجاد میکنید و هربار که قصد گوش دادن به موسیقی داشته باشید دیگر نیازی به باز کردن تک تک فایل ها و ایجاد لیست نیست و شما این کار را فقط یکبار انجام میدهید و دفعات بعد فقط کافیست آن لیست را باز کرده و اجرا نمایید. برای ایجاد یک لیست پخش جدید در مدیا پلیر بصورت زیر عمل کنید.

۱-      ابتدا مدیا پلیر را باز نمایید.

۲-      به فولدر های خود رفته و آهنگ های مورد علاقه خود را با کشید و رها کردن یا همان درگ و دراپ کردن به محل خالی لیست در سمت راست مدیا پلیر وارد کنید.

۳-      با فشردن دکمه های Ctrl+A تمامی آهنگ های اضافه شده را انتخاب نمایید و با ماوس بر روی آن رفته و راست کلیک کنید.

۴-      حال بر روی Add to رفته و از لیست باز شده  گزینه Additional Playlist را انتخاب کنید.

۵-      در پنجره جدید که باز می شود Create playlist را بزنید و نامی برای آن لیست پخش ایجاد کنید.

۶-      حال لیست پخش شما ایجاد شده است. برای اجرای این لیست پخش باید در سمت چپ پنجره مدیا پلیر بر روی playlist کلیک کنید و لیست پخش خود را انتخاب نمایید و دکمه play را زده و از موسیقی خود لذت ببرید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع گردیده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *