شنبه , ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
پست تصادفی
شما اینجا هستید: خانه » چگونه های سیستم عامل » چگونه فایل های اضافی را در ویندوز seven حذف کنیم؟

چگونه فایل های اضافی را در ویندوز seven حذف کنیم؟

Print Friendly

همیشه بر روی یک پارتیشن فایل هایی وجود دارد که مورد استفاده هیچ یک از برنامه ها قرار نمیگیرد و در عین حال بخش قابل توجهی از فضای پارتیشن را اشغال میکند .این فایل ها که اصطلاحا فایل های موقت (Temporary Files) نامیده میشوند ٬داده های به جامانده از نصب یا اجرای برنامه های بزرگ یا فایل های باقیمانده  از اتصال به اینترنت هستند که  که میتوان آنها را بدون هیچگونه نگرانی از اثرات سوءجانبی بر کارکرد سیستم ٬حذف نمود. در ویندوز برنامه ای تعبیه شده است به نام(Disk Cleanup) که اینکار را انجام میدهد . شاید پیغام های مربوط به این برنامه را هنگام پر بودن کامل درایوتان دیده باشید .

از مسیر   Start>All Programs>Accessories>System Tools  روی گزینه Disk Cleanup کلیک کنید تا پنجره انتخاب پارتیشن ظاهر شود.(راه ساده تر :میتوان عبارتClean را درکادر جستجوی منو شروع بنویسید و دکمه Enterرا بفشارید)

سپس درایو مورد نظر را انتخاب نموده و روی دکمه OK کلیک کنید تا برنامه اطلاعات مورد نیاز خود را در چند دقیقه جمع آوری کند.با تیک زدن گزینه هایی که حجم اشغال شده توسط آنها زیاد است (مانند شکل زیر)و سپس کلیک کردن روی دکمه OK این فایل ها کاملا از هارد دیسک پاک میشوندو چندین مگا بایت فضای خالی در اختیار شما قرار میگیرد.

درباره روزبهانی

علوم کامپیوتر رو خیلی دوست دارم البته علوم کامپیوتر رو که به صورت عملی و کاربردی هستن بیشتر دوست دارم مثل هک و شبکه. تمام سوالاتی که واسه خودم پیش میاد رو جوابشونو پیدا میکنم و سعی می کنم آموزشش رو در چگونه دات آی آر بزارم تا شما دوستان نیز استفاده کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*

 
برو بالا