چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

      گاهی اوقات ما می خواهیم یک فایل خاص را در هارد کامپیوتر پیدا کنیم که به هر دلیلی این کار یا انجام شدنی نیست یابه سختی و با صرف زمان زیادی انجام می شود.یک راه حل ساده برای این کار جستجوی سریع است. به این ترتیب که وارد آیکونmy computer  شده و سپس در بالا سمت راست در عبارت  computer searchنام یا قسمتی از نام فایل را وارد می کنیم. سیستم عامل به شکلی طراحی شده است که با نوشتن هر حرف از کلمه مورد نظر به دنبال فایل هایی که نام آن ها دارای آن تعداد حروف با ترتیبی که ما وارد کرده ایم می گردد. بدیهی است که هرچه نام کامل تر کلمه را وارد کنیم جستجو بهینه تر و سرعت ودقت کار افزایش می یابد:

که در تصویر زیر ملاحظه می شود به طور مثال وقتی کلمه google  را جستجو می کنیم به طور خودکار عمل جستجو شروع می شود:

*که به نحوی که در شکل نشان داده شده شماره ۱ محل نوشتن نام یا قسمتی از فایل مورد نظر، قسمت ۲ مقدار جستجوی سیستم برای فایل مورد نظر تا این لحظه وقسمت ۳ فایل هایی که تا این لحظه پیدا شده اند و با عبارت داده شده ما در بخش جستجو مطابقت دارند.

*البته در روش بالا همه هارد کامپیوتر یعنی تمام درایو ها را جستجو می کند اگر ما به دنبال فایل در یک درایو خاص باشیم می توانیم وارد آن درایو شده و در همان مکان قبلی نام فایل را وارد کنیم به این ترتیب عمل جستجو تنها در همان درایو انجام می شود.

از این مطلب خوشتون اومد!!!

دانلود این مطلب در فرمت پی دی اف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *