چگونه لیست علاقه مندی مرورگر خود را منتقل کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

حتما تا بحال به این مشکل برخورده اید که مثلا پس از نصب ویندوز چدید یا خریدن لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی جدید به لیست صفحات علاقه مندی های خود در سیسیتم قبلی احتیاج پیدا کرده باشید. اگر راه انتقال آنها از سیستم قبلی به سیستم جدید را ندانید مطمئنا باید تک تک آنها را بصورت دستی وارد نمایید. اما بجای این کار با چند عمل ساده و سریع خواهید توانست تمامی سایت های موجود در علاقه مندی های سیستم قبلی خود را به سیستم جدید بدون کم و کاست  و دردسر منتقل نمایید.

بر طبق آمار نشان داده شده توسط سایت های آماردهی معتبر دنیا کاربران تمایل بیشتری به استفاده از مرورگر گوگل کروم دارند و ما هم به شما همین توصیه را داریم. چراکه علاوه بر قابلیت های بسیاری که دارد هم محیطی روان تر و هم سرعتی بالاتر در مقایسه با دیگر مرورگرها دارد. برای اینکه بتوانید از علاقه مندی های خود در سیستم دیگری استفاده نمایید ابتدا می بایست از لیست علاقه مندی های خود در سیستم اول خروجی گرفته و سپس از آن خروجی به عنوان ورودی در سیستم جدید استفاده نمایید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید.

۱-      گوگل کروم را باز نمایید و بر روی دکمه ای که زیر دکمه قرمز رنگ بستن پنجره رفته و بر روی آن کلیک نمایید سپس به Bookmarks رفته و از آنجا هم به Bookmark manager بروید.

۲-      صفحه ای که باز می شود شامل لیست کامل علاقه مندی های شما در آن مرورگر می باشد.

۳-      حال بر روی گزینه Organize رفته و از آنجا Export bookmarks to HTML file کلیک کنید.

۴-      حال در پنجره ای که باز می شود محل مورد نظر برای ذخیره سازی فایل حاوی لیست علاقه مندی های مرورگر خود را انتخاب نمایید و بر روی دکمه Save بزنید تا در محل انتخاب شده ذخیره گردد.

۵-      تا اینجا آموختیم که چگونه از این لیست یک فایل ایجاد کنیم که بتوان در سیستم های دیگر به عنوان ورودی در نظر گرفت. حال به سیستم جدید خود رفته و پس از باز نمودن گوگل کروم به همان مسیری که در مرحله شماره یک رفتید بروید.

۶-      حال به گزینه Organize بروید و اینبار بر رویImport bookmarks form HTML file کلیک نمایید.

۷-      در پنجره باز شده مسیری که در آن فایل خروجی گرفته از سیستم قبلی قرار دارد بروید (مثلا اگر در فلش مموری انتقال داده اید به مسیر آن بروید) و فایل را انتخاب و سپس Open رابزنید.

۸-      مرحله آخر به پایان رسید و در این زمان خواهید دید که تمامی علاقه مندی های شما به سیستم جدید منتقل یافته اند.

در این حالت ممکن است تغییری کوچک توجه شما را جلب نماید که منظور ما این است که برای بار اول ایکون سایت ها در کنار آنها نیست اما پس از اتصال به ابنترنت تمامی آیکون ها خود بخود دانلود و بر سر جای خود قرار میگیرند.

دیگر نگران از دست دادن لیست علاقه مندی های خود نباشد و با خروجی گرفتن منظم از آن لیست بطور منظم امنیت این لیست را بالا ببرید و اط نگرانی های بی مورد بپرهیزید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

اگر از این مطلب خوشتان آمد و از آناستفاده نمودید ما را بانظرهای گرمتان خوشحال نمایی.

2 thoughts on “چگونه لیست علاقه مندی مرورگر خود را منتقل کنیم؟”

  1. سلام.
    اولا به نظرم موزیلا فایرفاکس بهترین مرورگره.
    دوم این رو هم مطلبت اضافه کن که همه ی این کارهارو با فایر فاکس هم میشه انجام داد.
    ممنون.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *