چگونه می توانید یک وبلاگ برای خودتان طراحی کنید؟

Print Friendly, PDF & Email

اصول طراحی یک وبلاگ:

  • ایجاد وبلاگ در سایت بلاگفا:

سایت بلاگفا از جمله سایتهایی است  که سرویس رایگانی را برای ایجاد وبلاگ ارائه میدهد. بلاگفا دومین سرویس وبلاگ فارسی زبان است که روز به روز پیشرفت قابل توجهی داشته و هر روز به کاربران آن اضافه می شود.

  • معرفی سایت بلاگفا:

دلیل انتخاب این سایت برای ساختن وبلاگ سادگی کار و پرطرفدار بودن آن میان وبلاگ نویسان است. در این سایت ظرف مدت چند ثانیه میتونید یک وبلاگ بسازید. برای ورود به سایت کافی است در نوار  آدرس مرورگروبتان : www.blogfa.com را وارد کرده Enter را بزنید.

  • عضویت در سایت بلاگفا:

در ابتدا باید در سایت بلاگفا عضو شوید. برای این کار روی گزینه ایجاد وبلاگ جدید کلیک کنید. با این کار فرم ثبت نام برای شما باز می شود. که حاوی فیلدهایی است.

ـ استفاده از حروف فارسی در شناسه کاربری مجاز نیست.

ـ عنوان وبلاگ شما معرف شخصیت و طرز فکر شماست. در انتخاب آن دقت کنید.

ـ کلمه عبور یا همان Password نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساس است.

ـ در نوشتن آدرس پست الکترونی خود دقت کنید. چون بعد از ارسال فرم عضویت نامه ای به ایمیل شما ارسال می شود تا Password و سایر اطلاعات وارده برای شما ارسال شود.

و فیلدهای دیگر را هم بنا به در خواست بلاگفا پر کنید و پس از قبول شرایط سرویس دهی روی دکمه قبول قوانین سایت و ایجاد وبلاگ کلیک کنید.

  • ورود به سایت:

در همان صفحه اول بلاگفا در قسمت سمت راست می تونید با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبورتون و سپس زدن دکمه ورود وارد مدیریت بلاگتان شوید.

اکنون یک صفحه وبلاگ در این سایت به شما اختصاص داده شده که آماده ثبت نوشته هایتان می باشد. ابتدا در کادر عنوان مطلب موضوع مورد نظر را بنویسید. در کادر مرکزی نیز شروع به نوشتن یادداشت مورد نظر پیرامون همان عنوان مطلب موضوع نمائید. از آیکونهای ویرایشی بالای این کادر نیز میتوانید استفاده کنید. با کلیک روی صورتک خندان میتوانید سایر علائم احساسی را در متن نوشته هایتان بکار ببرید و… در نهایت روی دکمه ثبت مطلب و بازسازی وبلاگ کلیک کنید.

  • افزودن لینک در وبلاگ:

اگر بخواهید کلمه یا عبارتی از متن وبلاگتون رو به صفحه خاصی در وب لینک کنید کافیست پس ازانتخاب متن مورد نظرتون روی آیکون افزودن لینک کلیک کنید. با این کار پنجره ای باز میشود.

باید در این پنجره در قسمتی که مشخص شده آدرس URLصفحه ای که می بایست لینک به آن ارجاع داده شود را تایپ نمائید.

از این مطلب خوشتون اومد!

دانلود این مطلب با فرمت پی دی اف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *