چگونه چندین اکانت جیمیل را بطور همزمان مشاهده کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

اگر چندین اکانت جیمیل دارید و مایلید که چندین اکانت را بطور همزمان و بدون خارج شدن از اکانت هایتان مشاهده کنید پیشنهاد می کنیم از روش های زیر استفاده کنید . در حالت معمول به دلیل کوکی های ذخیره شده مشترک نمی توانید چندین اکانت جیمیل را در یک مرورگر بطور همزمان مشاهده کنید.در این پست چندین روش معرفی شده که از این روش ها ۳ روش اول توسط خود گوگل معرفی شده اند هر کدام را که بهتر می پسندید انتخاب کنید:

۱-استفاده از چند مرورگر برای باز کردن اکانت های مختلف:

میتوانید از چندین مرورگر مانند موزیلا و سافاری و اپرا و کروم یا هر مرورگر دیگری استفاده کنید و در هر کدام از مرورگر ها یکی از اکانت های جیمیلتان را باز کنید.این روش ساده ترین روش هست ولی مشکل آن استفاده بالا از منابع سیستم مانند رم  میباشد.

۲-استفاده از قابلیت Gmail :با استفاده از این قایلیت جیمیل می توانید چندین اکانت را بصورت همزمان مشاهده کنید.روش کار بصورت زیر است:

۱-ابتدا وارد یکی از حساب‏های کاربری خود در Gmail شوید و روی عکس پروفایلتان کلیک کنید.سپس روی Add account کلیک کنید.

a1

۲- در صفحه باز شده بایستی نام کاربری و رمز عبور اکانت دیگرتان را وارد کنید و همزمان وارد حساب جدیدتان شوید.برای اکانت های دیگر همین عمل را دوباره تکرار کنید.

a2

۳-استفاده از قابلیت incognito window مرورگر Google Chrome :

اگر شما از مرورگر کروم استفاده می کنید می توانید با استفاده از این قابلیت بطور همزمان فقط به دو اکانت جیمیلتان وارد شوید. به یکی از اکانت های جیمیلتان بصورت معمول وارد شوید و برای ورود به حساب دیگر روش کار بصورت زیر است:

برای ورود به اکانت دومتان به منوی مرورگر کروم رفته و روی New incognito window کلیک کنید تا مرورگر در حالت incognito باز شود. حال می توانید به ایمیل جدیدتان وارد شوید.

توجه:زمانی که مرورگر را در این حالت باز میکنید فعالیت های شما در history مرورگر ذخیره نمی شود.

۴-استفاده از قابلیت Multiple Users در کروم:

با استفاده از این قابلیت به ازای هر user که در مرورگر کروم ایجاد می کنید میتوانید یک حساب جیمیل را جداگانه برای آن user باز کنید. بنابراین به تعداد user هایی که ایجاد می کنید می توانید حساب های جیمیلتان را همزمان باز کنید.

روش ایجاد user جدید در کروم بصورت زیر است:

۱-ابتدا به قسمت settings مرورگر بروید سپس در قسمت Users روی Add new user کلیک کنید.

ab2

۲-در کادر ظاهر شده عکس دلخواه یوزر مورد نظرتان و همچنین نامی برای آن تعیین کنید و روی Create کلیک کنید.

ab3

۳-اگر تیک گزینه Create a desktop shortcut for this user را بزنید به ازای user ساخته شده یک shortcut از مرورگر کروم برای user مورد نظر در دسکتاپ ساخته میشود که میتوانید روی آن دوبار کلیک کرده و وارد حساب جدیدتان شوید. اگر هم تیک این گزینه را بردارید شورتکات در دسکتاپ ایجاد نمی شود ولی مرورگر کروم برای user جدید باز خواهد شد که میتوانید در آن وارد حساب جدیدتان شوید.

۵-استفاده از یک اکانت اصلی :

در این روش یک اکانت به عنوان اکانت اصلی در نظر گرفته میشود و تمام ایمیل های ارسالی به اکانت های دیگر به ایمیل اصلی نیز ارسال خواهد شد و شما میتوانید برای دیدن تمام نامه ها فقط از ایمیل اصلی استفاده کنید. روش انجام تنظیمات بصورت زیر است:

در هر کدام از اکانت های جیمیل (بجز اکانت اصلی) مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱-ابتدا به قسمت settings بروید:

1

۲-به قسمت Forwarding andPOP/IMAP رفته و روی دکمه Add a forwarding adress کلیک کنید:

2

۳-در کادر باز شده آدرس ایمیل اصلی را وارد کرده و روی Next کلیک کنید:

۴-در قسمت بعدی روی Proceed کلیک کنید و سپس روی ok کلیک کنید (توجه:بعد از این مرحله اکانت جیمیل خود را نبندید)..یک ایمیل فعالسازی که حاوی لینک فعالسازی و یک کد است به ایمیل اصلی شما ارسال خواهد شد به ایمیل اصلی رفته و روی لینک فعالسازی کلیک کنید:

4

5

7

۵-حال در هر کدام از اکانت های جیمیل کدی که به ایمیل اصلیتان فرستاده شده بود را در قسمت مربوطه وارد کنید و روی Verify  کلیک کنید:

8

حال یک کپی از تمامی جیمیل های شما به ایمیل اصلی فرستاده خواهد شد.برای متمایز کردن ایمیل های ارسالی می توانید از filter استفاده کنید. مشکل این روش پر شدن inbox ایمیل اصلی می باشد.

۶-استفاده از  افزونه ها:

این افزونه ها مخصوص مرورگر فایرفاکس می باشند، بنابراین برای استفاده از آن ها باید از مرورگر فایر فاکس استفاده کنید. همچنین برای نصب هر کدام از افزونه ها می توانید به منوی Tools قسمت Add-ons رفته و در قسمت مربوط به search نام افزونه مورد نظر را بنویسید و بعد از جستجو و پیدا کردن افزونه روی گزینه install کلیک کنید.

۱-افزونه IE Tab :توسط این افزونه شما میتوانید تب مرورگر Internet Explorer را در مرورگر فایرفاکس بگشایید و در واقع شما مانند حالت اول از دو مرورگر مختلف فایرفاکس و IE برای باز کردن اکانت ها استفاده می کنید و محدودیت آن هم این است که فقط دو اکانت را میتوانید بصورت همزمان مشاهده کنید.

IE tab ie

۲-افزونه Gmail Manager :کافیست یکبار تمام ایمیل ها را در این افزونه وارد کنید و سپس برای مشاهده ایمیل ها میتوانید بین اکانت های مختلف جابجا شوید یا اکانت ها را در تب های مختلف بگشایید.

gm

برای ورود ایمیل ها کافیست مراحل زیر را طی کنید:

۱-بعد از نصب افزونه آیکون جیمیل در گوشه پایین سمت راست مرورگر ظاهر خواهد شد روی آن راست کلیک کنید و به قسمت options بروید.

gm2

۲-در کادر ظاهر شده در قسمت Accounts روی Add کلیک کنید.

gm3

۳-در کادر ظاهر شده آدرس جیمیل مورد نظر و پسورد را وارد نمایید و در قسمت Alias نامی دلخواه را وارد کنید. سپس روی ok و دوباره ok کلیک کنید.

۳-افزونه Greasemonkey: توسط این افزونه شما می توانید بین اکانت های جیمیل جابجا شوید. امکان مشاهده همزمان را ندارید ولی میتوانید بین آن ها جابجا شوید.

gmonkey

۴-افزونه MailPlane :با استفاده از این افزونه در سیستم عامل مک می توانید همزمان چندین اکانت را مشاهده کنید.

2 thoughts on “چگونه چندین اکانت جیمیل را بطور همزمان مشاهده کنیم؟”

  1. سلام.برای حذف اکانت جیمیلتون و تمام خدمات مرتبط اول مطمئن بشین که از تمامی ایمیل هاتون خارج شدین و همه را sign out کردین.سپس این مراحلی رو که میگم به ترتیب طی کنین:
   ۱-به اکانتی که قصد دارین حذفش کنین وارد بشین و login کنین.
   ۲-گوشه سمت راست و بالای صفحه روی عکس پروفایلتون کلیک کنین و روی Account کلیک کنین.
   ۳-در صفحه ظاهر شده به قسمت data tools برین و روی گزینه Delete acccount and data کلیک کنین.
   ۴-در صفحه جدید تمامی گزینه هایی که گذاشته رو تیک دار کنین و در کادر Current password پسورد ایمیلتون رو بنویسید و سپس روی دکمهDelete google account کلیک کنین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *