چگونه یک آلرت گوگل( Google Alert) ایجاد کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

   طبق آخرین آمار سایت ComScore  گوگل در سایت ۲۰۱۲، ۶۶٫۲ درصد جستجوهای کاربران اینترنت را انجام داد. گوگل به مهندسان خود اجازه می دهد تا ۲۰ درصد از وقت کاری خود را صرف انجام پروژه های خود کنند. گوگل آلرتز سیستمی است که با تعیین یک آلرت برای آن، به محض ایجاد شدن آن در اینترنت، شما را مطلع می سازد. این سیستم یکی از پروژه هایی بود که یکی از مهندسان گوگل در آن ۲۰ درصد زمان وقت خود را صرف آن کرد و حالا یکی از محصولات گوگل است. در کنار امکاناتی که به این سیستم در طول این سال ها اضافه شده است، ایجاد یک آلرت بیشتر از چند دقیقه وقت شما را نخواهد گرفت.

*مراحل انجام کار:

۱-      مرورگر خود را باز کنید و به صفحه Google Alert بروید.

۲-       در باکس جستجو، عبارت مورد نظر را وارد کنید(همانطور که در جستجوهای معمولی انجام می دهید). از عملگرهای جستجوی گوگل مثل ” استفاده کنید که به گوگل می گوید دقیقا مثل این عبارت را بیاب تا درنهایت نتایج جستجو دقیق تر باشد.

۳-      در منوی بازشوی Result Type ، نوع نتایجی را که می خواهید انتخاب کنید. برای دیدن همه چیز گزینه Everything  ، برای دیدن اخبار گزینه ی News  ، و دیگر گزینه ها هم  Blogs ، Video ، Discussions و Books هستند که می توانید نتایج خود را بر حسب آن ها فیلتر کنید.

۴-      در منوی بازشوی How Often  ، زمانبندی ارسال نتایج برای خود را تعیین کنید. با انتخاب گزینه As it happens ، به محض ایجاد شدن عبارت مورد نظر در اینترنت، برای شما ارسال خواهد شد. می توانید همچنین یکبار در روز (Once a day) یا یکبار در هفته(Once a week) را برای دریافت یک ایمی از کلیه  نتایج طی این زمانبندی ها انتخاب کنید.

۵-      در منوی بازشوی How Many  می توانید تعداد نتایج جستجویی را که می خواهید درهر آلرت ببینید را تعیین کنید.اگر می خواهید گوگل بهترین نتیجه را برای شما بفرستد می توانید گزینه Only the best results  را انتخاب کنید. برای دریافت همه چیز هم می توانید All results  را انتخاب کنید.

۶-      در باکس Your Email  هم، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. گوگل از شما نمی خواهد که حتما با حساب کاربری گوگل(Gmail ) خود کار کنید و می توانید از هر سرئیس ایمیل دیگری نیز بهره بگیرید.

۷-      برای ایجاد آلرت، درنهایت بر روی گزینه ی   Create Alert کلیک کنید.

۸-      به ایمیل خود وارد شوید و ایمیلی که گوگل برای تایید فرستاده است را باز نمایید. سپس برای فعالسازی آلرت خود مراحل مورد نیاز را انجام دهید.

 ار این مطلب خوشتون اومد!

دانلود مطلب با فرمت pdf

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *