چگونه یک موضوع علمی را در اینترنت جستجو کنیم؟

Print Friendly, PDF & Email

اگر میخواهید یک جستجوی کاملا علمی داشته باشید پیشنهاد ما به شما استفاده از جستجوگر سایروس است.

سایروس یکی از بهترین موتور های جستجوگر علمی بصورت خاص است.تفاوت این موتور جستجو گر با جستجو گر گوگل در کارایی آن در کار های علمی است.در موارد یکسان گوگل جامع تر است اما در کارهای علمی سایروس است که مارا به هدف می رساند.

برای شروع آدرس www.scirus.com را در نوار آدرس مرور گر خود وارد کنید.سایت زیر در صفحه نمایش گر شما ظاهر میشود.

تصویر۱

روش جستجو:

موضوع مورد نظر خود را در کادر جستجوی سایروس تایپ کنید و جستجو را آغاز کنید.همان طور که در تصویر میبینید در سمت چپ صفحه ۳ قسمت وجود دارد:

تصویر۲

۱٫در قسمت اول (تصویر شماره۲)سایروس منابع نتایج خود را به ترتیب تعداد معرفی کرده است.سایروس منابع خود را به سه دسته تقسیم میکند:

                       

              (الف)                                                           (ب)

  • A.پایگاه های اطلاعاتی شامل نشریات و مقالات علمی
  • B.سایت های دیگر علمی مانند ایده ها و پایان نامه ها
  • C.در انتها سایت های شخصی که دانشمندان به صورت شخصی مینویسند.

(در این قسمت(شکل الف) تنها سه سایتی که تعداد بیشتری از نتایج را پوشش میدهند نشان داده شده است .برای دیدن سایر سایت ها بر روی more کلیک کنید .اگر میخواهید نتایج شما تنها به یک سایت محدود شود برروی آن سایت کلیک کنید(تصویرب).اگر به بالای تصویر ب توجه کنید سایت مورد نظر شما به ان اضافه شده است .برای بازگشت برروی گزینه remove کلیک کنید).

۲٫در قسمت دوم (تصویر شماره۲)نوع فایل های نتایج ذکر شده است .فایل هایی که در اینجا ذکر شده اند همگی در دسترس شما نیستند و برای استفاده از آنها باید در در پایگاه های اطلاعاتی انها عضویت داشته باشید.پایگاه اطلاعاتی که مقاله روری ان قرار گرفته توسط نشانه سایت آن پایگاه مشخص شده است.

تصویر۳

۳٫در قسمت سوم (تصویر شماره۲)شما میتوانید جستجو خود را خاص تر کنید .در این قسمت موضوعات زیر مجموعه موضوع مورد نظر شما امده است .با کلیک بر روی یکی از این موارد تعداد نتابج جستجوی شما کمتر میشود.

در قسمت بالای صفحه میتوان ترتیب قرار گیری نتایج را معین کنید.اگر میخواهید از اخرین نتایج موضوع مورد نظر خود باخبر شوید گزینهDate را انتخاب کنید.

 تصویر۴

همچنین با استفاده از گزینه های بالای صفحه ٬سمت چپ میتوان نتایج جستجورابه ۳شکل   ذخیره کنید.اگر میخواهید تمام نتایج را ذخیره کنید مربعی که در تصویر امده را تیک بزنید در غیر این صورت بر روی مربع های کنار نتایج مد نظر خود کلیک کنید.

یک دیدگاه در “چگونه یک موضوع علمی را در اینترنت جستجو کنیم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *