دوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۳
پست تصادفی
شما اینجا هستید: خانه » چگونه های آموزشی » نزم افزار » چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

pf button both چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

      گاهی اوقات ما می خواهیم یک فایل خاص را در هارد کامپیوتر پیدا کنیم که به هر دلیلی این کار یا انجام شدنی نیست یابه سختی و با صرف زمان زیادی انجام می شود.یک راه حل ساده برای این کار جستجوی سریع است. به این ترتیب که وارد آیکونmy computer  شده و سپس در بالا سمت راست در عبارت  computer searchنام یا قسمتی از نام فایل را وارد می کنیم. سیستم عامل به شکلی طراحی شده است که با نوشتن هر حرف از کلمه مورد نظر به دنبال فایل هایی که نام آن ها دارای آن تعداد حروف با ترتیبی که ما وارد کرده ایم می گردد. بدیهی است که هرچه نام کامل تر کلمه را وارد کنیم جستجو بهینه تر و سرعت ودقت کار افزایش می یابد:

111 300x219 چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

که در تصویر زیر ملاحظه می شود به طور مثال وقتی کلمه google  را جستجو می کنیم به طور خودکار عمل جستجو شروع می شود:

26 300x212 چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

*که به نحوی که در شکل نشان داده شده شماره ۱ محل نوشتن نام یا قسمتی از فایل مورد نظر، قسمت ۲ مقدار جستجوی سیستم برای فایل مورد نظر تا این لحظه وقسمت ۳ فایل هایی که تا این لحظه پیدا شده اند و با عبارت داده شده ما در بخش جستجو مطابقت دارند.

*البته در روش بالا همه هارد کامپیوتر یعنی تمام درایو ها را جستجو می کند اگر ما به دنبال فایل در یک درایو خاص باشیم می توانیم وارد آن درایو شده و در همان مکان قبلی نام فایل را وارد کنیم به این ترتیب عمل جستجو تنها در همان درایو انجام می شود.

از این مطلب خوشتون اومد!!!

دانلود این مطلب در فرمت پی دی اف

Be Sociable, Share!
  • more چگونه فایل یا فایل هایی خاص را در هارد کامپیوتر به شکل سریع جستجو کنیم؟

درباره جاوید حق یابی

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
برو بالا