استاد پاورپوینت ۳ : حالتهای نمایش

Print Friendly, PDF & Email

ما در این درس قصد داریم تا به بررسی حالت های مختلف نمایش اسناد در نرم افزار پاورپینت بپردازیم. در شروع کار می بایست بدانید که شما می توانید اسناد را با استفاده از سه نمای مختلف مشاهده و بررسی کنید.

برای استفاده از این نماها به سربرگ view بروید.
1

حال شما با انتخاب یکی از سه گزینه ی نخست گروه Presentation Views می توانید نحوه ی نمایش اسناد در پاورپینت را تغییر دهید. در این حالت گزینه ی نخست و پیش فرض این قسمت Normal بوده که با استفاده از این نما شما می توانید به قسمت های مختلف سند خود دسترسی پیدا کرده و بر روی آن کار کنید. علاوه بر این شما در حالت نمایش نرمال می توانید با کلیک و Drag اضلاع هر کدام از پانل های موجود در صفحه به تغییر ابعاد آنها بپردازید. اما قبل از اینکه به بررسی نقش این پانل ها بپردازید ابتدا می بایست مطالبی را در خصوص اسلاید ها و نقش آنها در پاورپوینت بیاموزید. در نرم افزار پاورپوینت شما به جای استفاده از صفحات می بایست از اسلایدها استفاده کنید.
در این حالت هر اسلاید بیانگر یک صفحه بوده و در نتیجه شما برای اینکه بتوانید از صفحات متعددی در سند خود استفاده کنید باید تعداد اسلایدهای آن را بالاتر ببرید. البته ما در ادامه ی درس های همین دوره نحوه ی ایجاد و ویرایش اسلایدها را به شما خواهیم آموخت. با این وجود ذکر این نکته ضروری است که با ایجاد یک سند جدید و خالی فقط یک اسلاید در اختیار شما قرار داده میشود.
حال با فرا گیری مقدمات کار با اسلایدها به ادامه ی مطالب مربوط به حالت های مختلف نمایش اسناد خواهیم پرداخت.
همانطور که در این درس گقته شد شما در نمای نرمال می توانید با کلیک و کشیدن ماوس ابعاد پانل های برنامه را تغییر دهید. در این حالت از پانل Slides برای نمایش پیش نمایشی از اسلایدها استفاده می شود.

2
در این حالت شما با کلیک روی کادر پیش نمایش هر کدام از اسلایدها می توانید به اسلاید مورد نظر رفته و اطلاعات موجود در آن را مشاهده نمایید. البته شما با استفاده از اسکرول بار موجود در سمت راست Presentation window نیز می توانید به مرور اسلایدها و محتویات آن بپردازید. علاوه بر این شما با کلیک بر روی هر کدام از گزینه های Previous slide و Next slide نیز می توانید به اسلاید قبلی و اسلاید بعدی بروید.
روی پانل سربرگ Outline کلیک کنید:

3
از امکانت این پانل بیشتر برای مشاهده و ویرایش محتویات اسلایدها استفاده می شود. در این حالت تمامی اسلایدها به ترتیب شماره گذاری شده و یک آیکون در کنار آنها نمایش داده می شود. سومین پانلی هم که در نمای نرمال وجود دارد پانل Notes بوده که شما در این پانل می توانید اطلاعات و یادداشت هایی را برای هر اسلاید درج کنید.
4

دومین حالت نمایش اسناد در پاورپینت Slide sorter است. برای استفاده از این نما روی آیکون ای گزینه کلیک کنید.
5

در نمای کلی از حالت نمایش Slide sorter برای دسته بندی و مدیریت اسلایدها و افزودن Slide transitions یا افکت های حرکتی میان اسلایدها استفاده می شود.
سومین حالت نمایش اسناد در پاورپینت Notes page می باشد. روی آیکون این گزینه کلیک کنید.
6

با این کار صفحه نمایش به دو قسمت اصلی پیش نمایش slide وNote تقسیم شده که از این نما بیشتر برای مرور و درج یادداشت برای هر اسلاید استفاده می شود. بنابراین علاوه بر پانل Note در حالت نمایش نرمال، شما با درج متن در کادر متنی این قسمت نیز می توانید یادداشتی را به اسلاید انتخابی اضافه کنید.

امیدواریم که شما یکی از دنبال کنندگان این دوره آموزشی در سایت چگونه دات آی آر باشید.


 برای مطلع شدن از پست های بعدی در خبرنامه سایت عضو شوید!


6 thoughts on “استاد پاورپوینت ۳ : حالتهای نمایش”

 1. باسلام
  من می خوام در هنگام ارائه وقتی یک اسلاید رو نمایش می دم بقیه اسلایدها به صورت یک نوار در کنار صفحه قرار بگیرن. این طوری مخاطب متوجه میشه کجای اسلایدها هستیم و چقدر مونده تا اسلایدها تموم بشه.
  چطوری می تونم این کار رو انجام بدم؟؟؟؟؟؟

  1. با سلام
   دوست عزیز اگر شما به سربرگ view بروید و از قسمت presentation views گزینه ی Normal را انتخاب کنید،لیستی از اسلایدهای فعلی خود را خواهید دید که به این ترتیب مخاطب شما متوجه خواهد شد که در کدام اسلاید هستید.

    1. دوست عزیز برای این کار بهتره از شماره اسلایدها مثلا بصورت ۱/۲۴ استفاده کنید. با این کار فضای بیشتری از صفحه رو در اختیار دارید نسبت به اینکه یک نوار رو به اینکار اختصاص بدید.

  1. شما می تونید به slide show برید و در پنجره ی setup show گزینه ی(Browsed by an individual(window رو انتخاب کنید.در این حالت وقتی اسلایدهاتون رو نمایش میدین شماره ی اسلاید فعلی نسبت به تمام اسلایدها نمایش داده میشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *