استاد وردپرس ۶ : پوسته ها

Print Friendly, PDF & Email

در ابتدا لارم می دانیم تا از تاخیر چند روزه در انتشار این قسمت از دوره آموزشی استاد وردپرس عذرخواهی نماییم. در این مطلب شما را به قسمت پوسته ها در داشبورد مدیریتی وب سایت وردپرسی شما آشنا می کنیم. پوسته همان ظاهر گرافیکی وب سایت شما می باشد. در قسمت پوسته ها می توانید از میان هزاران پوسته آماده و رایگان موجود در مخزن وردپرس استفاده نمایید. اگر پوسته های موجود در این مخزن نیاز شما را برطرف نکردند هم می توانید از وب سایت های معتبر که کار طراحی پوسته وردپرسی انجام می دهند پوسته مورد نظر را خریداری نمایید و بر روی وب سایت خود نصب نمایید.

برای قرار دادن یک پوسته بر روی وب سایت وردپرسی خود بایستی آن را بر روی وب سایت خود نصب نمایید. به دو صورت می توانید پوسته وردپرسی خود را بر روی وب سایت خود نصب نمایید. یکی با جستجو در مخزن وردپرس و انتخاب و سپس نصب پوسته مورد نظر و  روش دیگر هم با بارگذاری پوسته خود درون وب سایت خود.

گزینه “پوسته ها” زیر منویی از منوی “نمایش” می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که زیر منو های دیگری نیز در منوی نمایش وجود دارد که در مطالب بعدی این دوره به آن ها خواهیم پرداخت. “پوسته ها” اولین گزینه از لیست زیرمنوهای موجود در منوی “نمایش” می باشد.

استاد وردپرس چگونه

با کلیک بر روی گزینه پوسته ها به صفحه ای منتقل می شوید که در آن لیستی از تمام پوسته های نصب شده و موجود بر روی وب سایت شما می باشد. در تصویر زیر نمونه ای از این صفحه را مشاهده می کنید.

استاد وردپرس چگونه

 در با بردن نشانگر ماوس بر روی هرکدام از این پوسته ها  ۳ گزینه برای شما نشان داده می شود. گزینه مشاهده جزئیات به شما اطلاعاتی درباره این پوسته از جمله توسعه دهنده آن، سازگاری این پوسته با نسخه وردپرس شما، تاریخ آخرین بروزرسانی، نحوه نصب و فعال سازی پوسته و امکانات آن، تصاویری از پوسته و … می دهد. گزینه فعال سازی (درصورت نصب شده بودن این پوسته)  یا نصب (در صورت نصب نبودن این پوسته) نیز همان کاری را انجام می دهند که از نام آن ها معلوم است. گزینه پیش نمایش هم بصورت موقت و فقط برای شما پوسته را بر روی وب سایت شما فعال می کند بطوریکه بتوانید ان را مشاهده و بررسی کنید و درصورت بدون مشکل بودن آن را فعال کنید تا برای همه کاربران و بازدیدکنندگان نمایش داده شود. اگر هم این پوسته بر روی سایت شما فعال باشد بجای گزینه پیش نمایش گزینه شخصی سازی نمایش داده می شود که با استفاده از آن می توانید تنظیماتی بر روی ظاهر وب سایت خود انجام دهید.

استاد وردپرس چگونه

در کادری که در بالای لیست پوسته های نصب شده در وب سایت مشاهده می کنید کادری وجود دارد که با استفاده از آن قادر خواهید بود از میان پوسته های موجود در مخزن وردپرس جستجو و پوسته مورد نظر خود را انتخاب کنید. در سمت راست این کادر هم گزینه ای با نام افزودن پوسته تازه وچود دارد که از این قسمت می توانید پوسته خود را که خریداری نموده اید یا از جایی به غیر از مخزن وردپرس دانلود نموده اید در وب سایت خود آپلود کنید و بر روی سایت خود نصب نمایید همچنین از همین قسمت نیز می توایند پوسته ای را از مخزن وردپرس نصب نمایید.  در این صفحه گزینه ای به نام بارگذاری پوسته وجود دارد که با زدن بر روی آن به صفحه ای برای انتخاب فایل پوسته از کامپیوتر خود منتقل می شوید.

امیدواریم که شما یکی از دنبال کنندگان این دوره آموزشی در سایت چگونه دات آی آر باشید.


 برای مطلع شدن از پست های بعدی در خبرنامه سایت عضو شوید!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *