استاد وردپرس ۷ : افزونه ها

Print Friendly, PDF & Email

با مطلبی جدید در ادامه مطالب قبلی دوره استاد وردپرس با شما هستیم. در این مطلب قصد داریم شما رو با بخش “افزونه ها” در داشبورد مدیریت سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنا کنیم. افزونه ها همانند نرم افزارهایی هستند که بر روی کامپیوتر خود نصب می کنید تا به سیستم عامل خود (مثلا ویندوز) امکانات جدیدتری اضافه نمایید. خوشبختانه وردپرس در میان سیستم های مدیریت محتوای موجود دارای بیشترین تعداد افزونه موجود در مخزن خود می باشد. این افزونه ها مرتبا بروزرسانی می شوند و خود را با نسخه های جدید وردپرس بروز می کنند.

در منوی “افزونه ها”  ۳ زیرمنوی “افزودن”، “افزونه های نصب شده” و “ویرایشگر وجود دارند. در تصویر زیر این ۳ زیر منو را مشاهده می کنید.

1

زیرمنوی اول “افزونه های نصب شده” می باشد که در تصویر زیر می بینید که با کلیک بر روی آن زیر منو، به شما لیستی از افزونه های نصب شده به نمایش گذاشته می شود که می توانید هرکدام را که نیاز داشتید غیرفعال و تنظیم کنید و همچنین اینکه جزئیات بیشتری درباره آن را بدست بیاورید.

استاد وردپرس چگونه

برای اضافه کردن افزونه جدید به سیستم می توانید به ۲ صورت عمل کنید. به این صورت که یا خودتان فایل افزونه را در قسمت موجود از طریق بارگذاری اضافه و سپس نصب نمایید و یا اینکه در مخزن وردپرس جستجو کنید و افزونه مورد نظر را پیدا و نصب نمایید.

زیرمنوی دوم “افزونه ها” می باشد. از این قسمت بطور مستقیم اقدام به نصب افزونه ها می کنیم. همانطور که در بالا گفتیم ۲ روش برای نصب افزونه ها وجود دارد.  با زدن بر روی این زیرمنو با صفحه ای که در آن امکان جستجوی افزونه ها از درون مخزن افزونه های وردپرس می باشد مواجه می شوید. به تصویر زیر توجه کنید. در سمت چپ می توانید با وارد کردن عبارت مورد نظر به جستجوی افزونه بپردازید.

استاد وردپرس چگونه

در بالای همین صفحه گزینه “بارگذاری افزونه” وجود دارد که همانطور که از نامش معلوم است از این قسمت قادر خواهید بود افزونه هایی را که خودتان توسعه داده اید یا از سایتی غیر از مخزن وردپرس دانلود نموده اید به وب سایت وردپرسی خود اضافه نمایید. توجه داشته باشید که فایلی که می خواهید آپلود کنید باید با فرمت ZIP باشد. در غیر اینصورت وردپرس آن را نخواهد شناخت.

استاد وردپرس چگونه

زیرمنوی سوم و آخر هم “ویرایشگر” می باشد که از طریق آن خواهید توانست کدهای افزونه ها را تغییر دهید. پیشنهاد میکنیم درصورتی که تسلط به افزونه نویسی  زبان PHP ندارید سراغ دستکاری افزونه ها نروید چراکه یک اشتباه کوچک می تواند منجر به بالا نیامدن وب سایت شما شود. س با این حساب با دقت هرچه تمام با این قسمت کار کنید. در تصویر زیر این قسمت را مشاهده می کنید.

استاد وردپرس چگونه

در این مطلب شما را با قسمت افزونه ها در وردپرس آشنا نمودیم. امیدواریم که توانسته باشیم به سادگی و درستی مطالب مورد نیاز را به شما منتقل کرده باشیم.

امیدواریم که شما یکی از دنبال کنندگان این دوره آموزشی در سایت چگونه دات آی آر باشید.


 برای مطلع شدن از پست های بعدی در خبرنامه سایت عضو شوید!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *