استاد وردپرس ۸ : ابزارک ها و فهرست ها

Print Friendly, PDF & Email

در این مطلب از سری مطالب دوره آموزشی استاد وردپرس شما را با بخش ابزارک ها و فهرست های وردپرس آشنا می کنیم.

ابزارک ها امکاناتی هستند که به ظاهر وب سایت خود اضافه می کنیم. از جمله این امکانات می تواند شامل قرار دادن قسمتی برای جستجو درون محتوای وب سایت، بخش عضویت در وب سایت و خبرنامه و ..  باشد. برای دسترسی به قسمت ابزارک ها از منوی نمایش زیرمنوی ابزارک ها را انتخاب می کنیم.

استاد وردپرس چگونه

زیر منوی فهرست ها هم که در همین آموزش به توضیح درباره آن خواهیم پرداخت نیز در همین قسمت قرار  دارد که می توانید در تصویر بالا آن ها را مشاهده کنید. با زدن بر روی زیر منوی ابزارک ها با صفحه ای مشابه صفحه زیر روبرو می شوید.

استاد وردپرس چگونه

در سمت راست صفحه ابزارک های در درسترس را می بینید که درواقع ابزارک هایی هستند که در حال حاضر می توانید در وب سایت خود بکار ببرید. در سمت چپ هم فضاهایی را که می توانید در آن ها ابزارک جدید اضافه کنید را می بینید که با توجهبه قالبی که در وب سایت نمونه خود داریم تنها قادر به قرار دادن ابزارک ها در یک محدوده هستیم. با کلیک بر روی هرکدام از ابزارک های اضافه شده به محدوده قرارگیری ابزارک آن ابزارک باز می شود و قادر خواهید بود تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید. در تصویر زیر نمونه باز شده ابزارک جستجو با کلیلک بر روی ان را مشاهده می کنید.

استاد وردپرس چگونه

مثلا در قسمت نام ابزارک می توانید نامی برای آن ابزارک انتخاب کنید. این نام در بالای ابزارک در وب سایت شما نمایش داده می شود. به تصویر زیر نگاه کنید.

استاد وردپرس چگونه

در تصویر زیر می بینید که نامی که برای ابزارک انتخاب کردیم در وب سایت به چه صورت به نمایش گذاشته می شود.

استاد وردپرس چگونه

در سمت راست صفحه که لیست ابزارک هایی که امکان اضافه شدن به وب سایت را دارند را می بینید، با کلیک کردن روی ابزارک مورد نظر محلی را که می خواهید ابزارک را در آن قرار دهید انتخاب می کنید. به تصویر زیر دقت کنید.

استاد وردپرس چگونه

حال به سراغ زیرمنوی فهرست ها می رویم. فهرست ها همان منوهای سایت هستند که کاربران از طریق آن ها قادر خواهند بود به قسمت های مختلف وب سایت دستیابی پیدا کنند. در صفحه فهرست ها دو بخش وجود دارد. در سمت راست لیستی از قسمت هایی که می توانیم به فهرست های خود اضافه کنیم را می بینید. در سمت چپ هم لیست فهرست های موجود را می بینید و همچنین قادر خواهید بود ساختار و چینش فهرست ها را تنظیم کنید.

استاد وردپرس چگونه

ابتدا بایستی یک فهرست تازه بسازید. در سمت چپ در قسمت نام فهرست نامی برای فهرست جدید خود وارد کنید. ما بعنوان مثال نام فهرست اول را وارد نمودیم و میبینید که با ایجاد فهرست این فهرست آماده استفاده شد. در سمت راست لیستی از منوها، برگه ها و دسته بندی هایی که قابل اضافه کردن به فهرست ها هستند را مشاهده می کنید. کافیست هر برگه یا آیتم دیگری را که می خواهید، انتخاب کنید و با زدن دکمه افزودن به فهرست، به فهرستی که در سمت چپ باز است اضافه نمایید.

استاد وردپرس چگونه

در تصویر زیر می بینید که ما چینشی برای فهرست خود قرار دادیم که دارای تو رفتگی هم می باشد. تو رفتگی در این فهرست ها به معنای زیر منو بودن می باشد. در این مثال به این معناست که برگه نمونه زیر منوی خانه می باشد. به تصویر زیر نگاه کنید.

استاد وردپرس چگونه

از شما سپاسگذاریم که وقت خود را صرف مطالعه این آموزش نموده اید.

امیدواریم که شما یکی از دنبال کنندگان این دوره آموزشی در سایت چگونه دات آی آر باشید.


 برای مطلع شدن از پست های بعدی در خبرنامه سایت عضو شوید!


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *